Witam na stronie Polsce Wierni

Jesteś u Alfa

Zapraszam do przeglądania zawartości folderów


alfa
@AlfaBies

Artykuł 2
Biedni, oszukani Polacy

Przed chwilą spojrzałem na kalendarz i coś mi się przypomniało - właśnie mija 210 lat od jednej z najpiękniejszych kampanii militarnych w dziejach wojskowości: od desperackiej obrony Francji przed wojskami koalicji antynapoleońskiej.
Artykuł 3
Najdziwniejsza bitwa II wojny światowej
Wojna pisze najdziwniejsze scenariusze.
To zamek Itter.
Po anschlussie Austrii przez Niemcy w 1938 roku przeszedł w ręce SS i został przyłączony do kompleksu obozu koncentracyjnego w Dachau. Podczas wojny służył za obóz jeniecki dla VIP-ów, zostali w nim osadzeni między innymi byli premierzy Francji Édouard Daladier i Paul Reynaud, jak też wojskowi: Maxime Weygand i Maurice Gamelin. O ile ich Niemcy traktowali przyzwoicie, o tyle pomieszkująca w przytulonych do zamku barakach więźniowie wykorzystywani jako służba – mieli się dużo gorzej.
Artykuł 4
Debil i renegat. Stanisław Szczęsny Potocki

Szczęsny Potocki. Urodzony 20 lutego 1751 roku. Generał-lejtnant wojsk koronnych, generał artylerii koronnej, chorąży wielki koronny, rosyjski „general-en-chef”. Samozwańczy „hrabia”.
Zdrajca i sprzedawczyk.
Artykuł 5
Niebieskie królestwo Demokracji

Czym bowiem jest demokracja?
Ustrojem, w którym część lub całość obywateli wybiera na dany okres władze. Cała reszta – obudowa i nadbudówki ideologiczne – to kiepskie nieporozumienie.
Proponuję Państwu pewne moje własne refleksje oraz spojrzenie na ten ustrój z boku.
Artykuł 6
Delizie Romane

Czy wiedzą Państwo, kto wymyślił bary szybkiej obsługi, popularnie zwane fast foodami? Otóż nie kto inny, jak Rzymianie.

Przepis na pierwszego hamburgera znajdujemy w pochodzącej z I w. i bardzo wtedy popularnej książce kucharskiej Apiciusa, nazywanej tak od domniemanego autora, Marka Gawiusza Apicjusza*. Jednym słowem – cesarski wynalazek.
Artykuł 7
Król Grozy – Howard Phillips Lovecraft

Moja osobista przygoda z Lovecraftem zaczęła się pewnego jesiennego czy zimowego wieczoru. Dzień był krótki i ciemność nadchodziła szybkimi krokami, gdy jako dwunastolatek zostałem sam w domu. Zapuściłem żurawia do biblioteki mojego ojca – nieraz mi się to zdarzało, szczególnie w poszukiwaniu książek zupełnie dla mojego wieku nieodpowiednich. Trafiłem na małą, czarno-burą książeczkę zatytułowaną dla mnie wtedy dość enigmatycznie: „Zew Cthulhu”. Był to wybór opowiadań grozy nieżyjącego już wówczas od z górą 50 lat autora.
Artykuł 8
Historia, dym i lustra.

Mit generała Rozwadowskiego

Prolog

Nad lampasy i czerwienie,
Wolisz Strzelca strój.
Hej, hej, Komendancie!
Miły wodzu mój!
Artykuł 9
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sapiente esse necessitatibus neque.
Artykuł 10
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sapiente esse necessitatibus neque.
Artykuł 11
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sapiente esse necessitatibus neque.
Artykuł 12
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sapiente esse necessitatibus neque.